Kuo ypatinga organinė medvilnė?

Kuo ypatinga organinė medvilnė?

Kuo ypatinga organinė medvilnė? Sužinoti atsakymą į šį klausimą verta, jeigu norite rūpintis savo bei artimųjų sveikata, vertinate gyvenimo kokybę ir norite prisidėti prie aplinkosaugos. 

Medvilnė vis dar yra populiariausia pasaulyje medžiaga, tačiau tradiciškai auginant medvilnę naudojama daugiau chemikalų ir milžiniškas kiekis vandens. Specialistai atkreipia dėmesį, jog medvilnė tiesiog virsta sintetika, kurios sudėtyje sparčiai daugėja žmogui kenksmingų medžiagų. Tai reiškia, kad dauguma medvilnės, kuria rengiamės ir kurią naudojame kasdien, kenkia mūsų ir vaikų sveikatai, silpnina imunitetą, sukelia alergiją.

Ar turime išeičių? Žinoma! Vienas iš sprendimų – naudoti daugiau gaminių iš organinės medvilnės. Ji auginama natūraliai, nenaudojant cheminių trąšų (jos keičiamos nekenksmingais mišiniais, pavyzdžiui, pipirų ir česnakų mišiniu). Ji auga ilgiau, o užaugusi idealiai tinka ir kūdikiams, ir alergiškiems žmonėms ar tiems, kurių oda jautri.

Įdomu tai, kad gauti organinės tekstilės gamintojo sertifikatą nėra paprasta – ir gamintojas turi nueiti ilgą kelią, ir produktas atitikti labai daug įvairių kriterijų. Tad nenuostabu, kad tik maždaug 1 proc. planetos medvilnės yra organinė.

Į medžiagos kilmę ypač turėtų atsižvelgti mažylius auginantys tėvai, mat vaikų oda penktadaliu plonesnė, o jos apsauginė funkcija yra gerokai silpnesnė nei suaugusiųjų. Todėl prasidėjus mažylio odos alergijai, ne visada pakanka pakeisti mitybą – verta ir pasidomėti, iš kokios medvilnės pagamintos kūdikio priežiūrai naudojamos prekės, pavyzdžiui, sauskelnės. Tad rinkdamiesi prekes iš organinės medvilnės, galite apsaugoti save ir savo artimuosius.